Кого шукають роботодавці

У Державній службі зайнятості фіксують дисбаланс попиту і пропозиції на ринку праці. За інформацією відомства, на 3 тис. вакансій економістів є 5 тис. охочих цю роботу отримати. Натомість ринок потребує водіїв, продавців, охоронців, бухгалтерів, кухарів, вантажників, швачок, електрозварювальників, слюсарів, токарів, пекарів, столярів, офіціантів, медичних сестер, трактористів, птахівників, тваринників, інженерів, фармацевтів, педагогів.

В. о. голови Держслужби зайнятості Валерій Ярошенко нагадав, що в Україні до 80% випускників шкіл вступають у вищі навчальні заклади, і тільки решта отримує професійну освіту. Тоді як в Україні наявність вищої освіти не дає гарантії отримати високооплачувану роботу після закінчення навчання.  На обліку у Держслужби зайнятості 304 тис. безробітніх, з них з вищою освітою – 47%. У великих містах, таких як Київ, Одеса, Харків, в центрах зайнятості зареєстровано 85-90% безробітних з вищою освітою.
Тому часто люди після здобуття вищої освіти перенавчаються на робітничі професії. В Україні створили Центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості для підготовки висококваліфікованих робітників. Там дорослі люди проходять навчання, перепідготовку або ж можуть просто підвищити кваліфікацію, щоб отримати роботу переважно у робітничій сфері. Майже 50% осіб, що звернулись у Центри професійно-технічної освіти, тобто з метою освоїти якусь робітничу професію, мають вищу освіту. Протягом січня-жовтня 2018 року роботодавці проінформували центри зайнятості про наявність 998,5 тис. вакансій, що на 11% більше, ніж у січні-жовтні 2017 року.

За видами економічної діяльності: кожна п’ята вакансія пропонувалася на підприємствах та установах переробної промисловості; 17% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 16% – у сільському господарстві.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, представників найпростіших професій, працівників сфери торгівлі та послуг, кваліфікованих робітників з інструментом.
У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це водії, швачки, оператори та машиністи котельні, електромонтери, електрогазозварники, слюсарі,оператори верстатів та установок, токарі, дорожні робітники, монтери кабельного виробництва, муляри, маляри, тощо.

Також, затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, пекарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, перукарі, соціальні робітники тощо).

У сільськогосподарському секторі – трактористи, птахівники, робітники з обслуговування сільськогосподарського виробництва, овочівники, дояри, тваринники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, лікарів, спеціалістів державної служби, вихователів, вчителів, інженерів різних галузей, економістів, фармацевтів, а також провізорів.
Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, вантажники, прибиральники, двірники, укладальники-пакувальники, комірники, кухонні робітники та сторожі.

Новини